PostHeaderIcon Zamieszkaj na tratwie.

Długo zastanawiałam się zanim zdecydowałam się na mieszkanie ken w pływającym domu. Jego budowa to spore wyzwanie i koszty związane z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Miałam też naturalne obawy o niestabilność, z jaką takie domy SA kojarzone. Bałam się, co będzie w przypadku powodzi, które są charakterystyczne dla naszego kraju, co będzie w przypadku burz i załamań pogody, czy mroźnych zim, gdy rzeki pokryte są lodem. Obawiałam się wiosennych odwilży i pływających kier lodowych. Wszystko to musiałam przecież wziąć pod uwagę. Okazuje się jednak, ze konstruktorzy domów na wodzie są w pełni świadomi tych zagrożeń i budują domy dostosowane do specyficznych warunków. Tworzą domy lekkie, o konstrukcji zbliżonej do statków, które pływają po różnych wodach od wielu lat i do tego celu zostały stworzone. Dom na wodzie jest jak jacht, tyle tylko, że ma inny kształt i inne rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz tak, aby przypominał zwyczajny dom. Teraz, kiedy minęło już 5 lat odkąd mieszkam na wodzie, wszystkim gorąco to polecam.

Szczególnie, jeśli ktoś lubi niecodzienny styl życia, przygodę i zmienność. Jest to fantastyczne rozwiązanie, które z codzienności czyni ciągłą przygodę. Każdy dzień jest inny, niepowtarzalny i pełen wrażeń. W Polsce, niestety nie mamy jeszcze odpowiednich przepisów prawnych, które pomogłyby rozstrzygnąć kwestie meldunkowe i miejsc stałego pobytu osób, które mieszkają w pływających domach, mimo iż na świecie jest to coraz częściej spotykane rozwiązanie, i rządy innych krajów, już dawno postanowiły uregulować to prawnie. U nas niestety, ciągle jest to traktowane, jako szaleństwo i urzędnicy nie widzą potrzeby zajmowania się tą kwestią. Dlatego, póki co, dla porządku zameldowana jestem u mamy „na lądzie” a mieszkam na swojej „tratwie” i niestety ze sprawami urzędowymi muszę borykać się w Krakowie, nawet jeśli aktualnie zamieszkuję Wisłę w Warszawie lub przystań w Sopocie.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować posty.

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Inteligentne budynki.:
    Rozwijająca się inżynieria budowlana pozawala dziś na tworzenie, tak zwanych, inteligentnych budynków, charakteryzujących się wysokim poziomem bezpieczeństwa konstrukcji oraz zintegrowanym systemem zarządzania połączonych ze sobą zespołów instalacyjnych. Dzisiejsze budowle, tworzone w oparciu o inteligentne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają wznosić człowiekowi kilkudziesięciopiętrowe drapacze chmur, w których może on czuć się bezpiecznie, pozostając niezależnym od zmiennych warunków atmosferycznych i ciśnieniowych na różnych wysokościach kondygnacji. Sprawnie funkcjonujący system zabezpieczeń, pozwala na szybką ewakuację całego budynku w przypadku niebezpieczeństw, ale przede wszystkim stanowi szybkie źródło przestrzegania przed zagrożeniami. Wysoce zaawansowane technologie pozwalają na sprawną administrację wielkopowierzchniowymi obiektami o różnym przeznaczeniu, zarówno mieszkalnym jak i handlowym czy biurowym. Jest to ogromne udogodnienie w realiach dzisiejszego świata.
    nowypunkt.com.pl Program „ Bezpieczny dom” ma na celu zminimalizowanie różnego rodzaju ryzyka dla mieszkańców wszelkiego rodzaju domów, przy pomocy wykorzystania systemu inteligentnego domu. Symulacja obecności domowników polega na dostosowywaniu na przykład oświetlenia. Jest to na przykład, automatyczne zapalanie się światła w pomieszczeniach, gdzie znajduje się człowiek oraz jego wygaszanie w momencie opuszczenia pomieszczenia przez domowników. Dotyczy to również dźwięków, a program ich nagrywania stanowi zabezpieczenie antywłamaniowe. Naturalne dźwięki i odgłosy wydawane przy przebywaniu ludzi w domu SA nagrywane i odtwarzane podczas ich nieobecności, tak aby stwarzać wrażenie, ze w domu znajdują się ludzie co zapobiega potencjalnemu włamaniu rabunkowemu i odstrasza złodziei. Wykorzystanie systemu oświetleniowego podczas nieobecności domowników następuje w wyniku przemieszczania się pod domu na przykład kota, co również sprawia wrażenie, że dom nie jest pusty. Program Safe Home, sterowany komputerowo można wyłączyć podczas przebywania w domu, aby nie utrudniał naturalnego funkcjonowania w środowisku domowym.