PostHeaderIcon Elewacje drewniane.

Drewniane elewacje domów, są niewątpliwie bardzo efektowne, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy możemy wybierać spośród całego mnóstwa ich wzorów i kolorów. Deski elewacyjne wykonywane są z najróżniejszego rodzaju drewna, szczególnie odpornego na działanie warunków atmosferycznych oraz dodatkowo uzdatniane do pełnienia funkcji okrycia wierzchniego domu, poprzez odpowiednie środki chemiczne oraz specyficzne lakiery, które przy okazji nadają im długotrwałego połysku. Trzeba jednak pamiętać, że pod elewację drewnianą, należy położyć odpowiednią warstwę izolacyjną. W przypadku naturalnego drewna, konieczna jest izolacja z wełny mineralnej, co jest nieco kosztowniejszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast decydujemy się na zewnętrzne panele drewnopodobne, możemy użyć tańszego ocieplenia styropianowego lub piankowego. Ostatnio, szczególnie modne stały się elewacje z pięknego drewna egzotycznego o ciemnobrązowej, głębokiej barwie, która sprawiają wrażenie szyku i wytworności. Jest to niebywale urokliwe rozwiązanie, które wyróżni nasz dom z okolicy, musimy jednak pamiętać, że oprócz tego jest to bardzo kosztowny luksus.

Nie tylko w przypadku samego zakupu i pokrycia elewacją domu, ale przede wszystkim w pielęgnacji i nieustającej dbałości o drewno egzotyczne, które jest bardzo wymagające i szczególnie mało odporne na nasz umiarkowany klimat. Nie sprzyjają mu niskie temperatury. Lubi natomiast upalne lata, ale jest średnio odporne na wilgoć, dlatego musimy pamiętać o regularnym lakierowaniu elewacji, które chroni ją przed zniszczeniem i szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Dobrze pielęgnowana elewacja drewniana posłuży nam na lata. Nieco mniej uwagi, wymagają elewacje wykonane z drewna dębowego, gdyż jest to drewno naturalnie występujące w naszym klimacie. Niestety, nie ma ono już takiego uroku i nie stwarza tak spektakularnych efektów jak drewno egzotyczne. Trzeba również pamiętać, że drewno dębowe, stylistycznie pasuje do bardziej tradycyjnego budownictwa, natomiast egzotyczne, uświetnia nowoczesne, proste bryły budowlane o nieskomplikowanych kształtach, najlepiej na planie kwadratu, tak by tworzyły dla niego gładkie, niezakłócone załamaniami powierzchnie.

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany żeby komentować posty.

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Inteligentne budynki.:
    Rozwijająca się inżynieria budowlana pozawala dziś na tworzenie, tak zwanych, inteligentnych budynków, charakteryzujących się wysokim poziomem bezpieczeństwa konstrukcji oraz zintegrowanym systemem zarządzania połączonych ze sobą zespołów instalacyjnych. Dzisiejsze budowle, tworzone w oparciu o inteligentne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają wznosić człowiekowi kilkudziesięciopiętrowe drapacze chmur, w których może on czuć się bezpiecznie, pozostając niezależnym od zmiennych warunków atmosferycznych i ciśnieniowych na różnych wysokościach kondygnacji. Sprawnie funkcjonujący system zabezpieczeń, pozwala na szybką ewakuację całego budynku w przypadku niebezpieczeństw, ale przede wszystkim stanowi szybkie źródło przestrzegania przed zagrożeniami. Wysoce zaawansowane technologie pozwalają na sprawną administrację wielkopowierzchniowymi obiektami o różnym przeznaczeniu, zarówno mieszkalnym jak i handlowym czy biurowym. Jest to ogromne udogodnienie w realiach dzisiejszego świata.
    www.sirlocal.pl/lp/uslugi-naprawa-lodowek-warszawa/ Program „ Bezpieczny dom” ma na celu zminimalizowanie różnego rodzaju ryzyka dla mieszkańców wszelkiego rodzaju domów, przy pomocy wykorzystania systemu inteligentnego domu. Symulacja obecności domowników polega na dostosowywaniu na przykład oświetlenia. Jest to na przykład, automatyczne zapalanie się światła w pomieszczeniach, gdzie znajduje się człowiek oraz jego wygaszanie w momencie opuszczenia pomieszczenia przez domowników. Dotyczy to również dźwięków, a program ich nagrywania stanowi zabezpieczenie antywłamaniowe. Naturalne dźwięki i odgłosy wydawane przy przebywaniu ludzi w domu SA nagrywane i odtwarzane podczas ich nieobecności, tak aby stwarzać wrażenie, ze w domu znajdują się ludzie co zapobiega potencjalnemu włamaniu rabunkowemu i odstrasza złodziei. Wykorzystanie systemu oświetleniowego podczas nieobecności domowników następuje w wyniku przemieszczania się pod domu na przykład kota, co również sprawia wrażenie, że dom nie jest pusty. Program Safe Home, sterowany komputerowo można wyłączyć podczas przebywania w domu, aby nie utrudniał naturalnego funkcjonowania w środowisku domowym.